Chatka Poli to miejsce, które powstało z miłości do Dzieci, wrażliwości na ich potrzeby oraz chęci wspierania ich indywidualnego potencjału.

To miejsce, w którym każdy Mały Człowiek znajdzie zrozumienie i wsparcie, doświadczy swobody i radości, zdobędzie samodzielność i wiarę we własne siły.

Długo szukaliśmy przedszkola dla naszych Dzieci, które realizowałoby zarówno wyznawane przez nas podejście, jak i prowadziło oczekiwane działania merytoryczne. Pomimo, iż jest wiele wspaniałych miejsc dla Dzieci nie udało nam się znaleźć tego idealnego, które kompleksowo spełniałoby nasze oczekiwania. Dlatego postanowiliśmy stworzyć Chatkę Poli, w której realizujemy wszystkie nasze wartości i założenia.

Dzieciństwo to kluczowy okres w życiu każdego Dziecka. W tym czasie kształtują się najważniejsze wartości, postawy i umiejętności, które będą stanowić bazę do dalszego rozwoju i funkcjonowania w dorosłym życiu. Dlatego tak ważne jest, aby wyposażyć Dzieci w wiarę i możliwości, które staną się fundamentem mądrych wyborów i szczęśliwego życia. Aby było to możliwe, konieczne jest wsparcie Dzieci z wielu stron – przedszkola, Rodziców, otoczenia społecznego. Dlatego naszymi działaniami merytorycznymi obejmujemy również Rodziców, aby mogli być drogowskazem i mądrym wsparciem dla swoich Dzieci.

Nasz zespół

Paweł Łanoszka Dyrektor administracyjny

Działacz społeczny, kreatywny organizator, człowiek wielozadaniowy. Dzięki jego determinacji, cierpliwości i pozytywnemu nastawieniu powstało to wspaniałe miejsce. Jest osobą, która pomimo trudności zawsze szuka rozwiązań i możliwości wsparcia dla tych, którzy tego potrzebują.
W Chatce Poli odpowiada za wyzwania administracyjne i dba o wzorową organizację przedszkola.

Małgorzata Sanecka Dyrektor merytoryczny

Psycholog, trener kompetencji społecznych, przedsiębiorca, ale przede wszystkim Mama Poli, Kostka i Neli, którzy stali się inspiracją do stworzenia tego wyjątkowego miejsca. To jej pomysły, a przede wszystkim nienegocjowalne standardy stały się fundamentem merytorycznym przedszkola.
W Chatce Poli odpowiada za podejście i działania metodyczne oraz kolejne pomysły rozwojowe.
Obecnie w trakcie urlopu macierzyńskiego.

Żaneta Leszczyńska Manager Przedszkola

Znakomity koordynator i specjalista w obszarze skomplikowanych procedur. Osoba niezwykle skrupulatna, dzięki której żadna dokumentacja nie powstrzyma przedszkola przed sprawnym funkjonowaniem. Mama Maćka i Kuby, którzy są nieustanną inspiracją do rozwoju w obszarze logistyki i kreatywności.
W Chatce Poli odpowiada za wyzwania biurokratyczne i stanowi nieocenione wsparcie organizacyjne.

Organizacja przedszkola

Biskupice 361,
32-020 Wieliczka

Godziny otwarcia: 7.00-17.00


Grupy przedszkolne

W Chatce Poli, zgodnie z ideą Montessori, grupy są mieszane wiekowo. Jest to naturalna sytuacja społeczna, dzięki której Dzieci nabywają kompetencje społeczne i emocjonalne oraz czerpią korzyści edukacyjne.

Młodsze Dzieci mają okazję w naturalny sposób naśladować starsze i czerpać od nich wiedzę, lepiej adaptują się w pierwszych tygodniach przygody z przedszkolem. Dzieci starsze z kolei uczą się empatii wspierając młodsze, stają się naturalnymi liderami, uczą się akceptacji, cierpliwości i wrażliwości wobec drugiego człowieka – często jeszcze mniej samodzielnego Malucha. Dzieci zastępują rywalizację współpracą, ponieważ dostrzegają, że są na różnym etapie rozwojowym i tylko wzajemne wsparcie może umożliwić im osiaganie wspólnych efektów.

W Chatce Poli realizujemy program "Zerówki" dla Dzieci pięcioletnich i/lub sześcioletnich.

Posiłki i plan dnia

Dzieci mają zapewnione trzy posiłki:

  • drugie śniadanie
    (które przygotowują samodzielnie z dostępnych produktów),
  • obiad – zupa, drugie danie i deser,
  • podwieczorek.

W Chatce Poli dbamy o to, aby posiłki dla Dzieci były zdrowe i pochodziły z ekologicznych źródeł, dlatego stawiamy wysokie wymagania firmie cateringowej. Jadłospisy są przygotowywane przez doświadczonego dietetyka i dostosowywane do indywidualnych potrzeb Dzieci. Bardzo zależy nam, aby Dzieci od najmłodszych lat znały wartości odżywcze poszczególnych produktów i umiały samodzielnie dbać o ich prawidłowe proporcje w codziennym żywieniu. Aby wiedziały dlaczego tak ważna jest regularna porcja warzyw, a hamburger warto kosztować okazjonalnie. To nie znaczy, że w Chatce Poli codziennie częstujemy jarmużem, ale też w menu nie proponujemy parówek :)

W Chatce Poli Dzieci jedzą samodzielnie, wspieramy ich w tym już od najmłodszych lat. Nie są zmuszane ani namawiane do jedzenia, ale samodzielnie uczą się regulować swoje potrzeby żywieniowe.

Pokaż pełny plan dnia


Komunikacja
z Rodzicami

Zapraszamy Państwa do naszego panelu komunikacyjnego z Rodzicami, w którym znajdą Państwo wszystkie bieżące informacje.

Strefa Rodzica (zaloguj się)